Vaše nová jurta podpoří Mongolsko

Cíle projektu:

  • ve spolupráci s Charitou Česká republika podpora výroby jurt v odlehlých oblastech mongolského venkova
  • příspěvek k zajištění živobytí pastevcům v mongolské stepi postiženým tuto zimu katastrofálním úhynem dobytka v důsledku mrazu (tzv. "dzudem")
  • šíření povědomí o kultuře, podmínkách a současné situaci v mongolské stepi
  • podpora prodeje jurt vyrobených v rámci projektu v ČR a Evropě

 6 členů projektového týmu  odjelo v půli července 2010 do Mongolska v rámci pokračování tradice projektu Žigulíkem do mongolska dvěma vozy Lada 2104 Kombi. V Sumu Galt v provincii Chovsgol stáli u počátku výroby prvních jurt projektu a na přelomu srpna a září se vrátili zpět. 

O měsíc déle zůstal v Mongolsku Libor Macek, který ve spolupráci s  překladatelem p. Ganzorigem dohlížel na kvalitu výroby a důslednou kompletaci jurt v sumu Galt a následně organizoval jejich transport přes Ulánbátar do ČR. Více o výrobě naleznete v sekci O JURTÁCH. Kontejner s prvními jedenácti jurtami projektu dorazil do ČR 9. prosince 2010. Všechny tyto dovezené jurty už mají svého majitele.

11. května 2011 bylo z Galtu odvezeno posledních 9 jurt, které byly místními obyvateli vyrobeny v rámci projektu a za jejich prodej v Ulanbátaru převzal odpovědnost překladatel projektu p. Ganzorig. Toto jsou dokumenty potvrzující uzavření projektu ze strany obce Galt.  

 

preklad - smlouva odvoz 9 jurt z Galtu.pdf (731,9 kB)
preklad -potvrzeni odvoz 9 jurt z Galtu.pdf (1,2 MB)

 

Tímto je tedy projekt Ger i z české strany úspěšně uzavřen a těšíme se na ev. pokračování v roce 2012.

Zde se si můžete projít Deník celé expedice

(Mapa celé expedice je ZDE a fotodokumentaci z cesty týmu naleznete na (https://jurta.rajce.idnes.cz).) 

Nejpodstatnějším článkem projektu jste Vy.

Zakoupením tradiční originální jurty - vyrobené  v rámci našeho projektu přímo v Mongolsku si přinášíte do svého života volnost a svěžest všech elementů přírody a zároveň krásu a vysoký komfort prověřený tisíciletím života v extrémních podmínkách mongolské stepi.